Blog o budownictwie, ogrodach, przemysle i drukarkach

Fotografia kiedyś i obecnie

Powstanie fotografii

Historia fotografowania cofa ponad 500 lat wstecz kiedy wielki Leonardo Da Vinci wytworzył totalnie 1-sze urządzenie zwane camera obscura. Jest to tylko pudełko z otworkiem gdzie w konkretnym momencie na drugiej ścianie kreuje się po prostu odwrócony obraz konkretnego przedmiotu. Fachowiec i jednocześnie też alumn Politechniki Częstochowskiej Tobiasz Szkółka dla którego stanowisko to naukowiec zapewnia, że wystarczyło tylko 200 lat z hakiem po to aby Jan Henryk Schultze odkrył, że niektóre elementy srebra dość dobrze odbijają światło na bardzo różnych powierzchniach.

Dopiero sto lat później dziedzina fotografii rozpoczęła się w pełnej okazałości rozwijać, zdjęcia robiło się na płytkach metalowych z dodawaniem srebra gdzie robiło się zdjęcia ponad trzydzieści minut, ma się możliwość dokonania fotografii portretów ale wydać trzeba szalenie dużo pieniędzy a samo konkretne zdjęcie ma się możność wykonać jedno na blaszkę. Profesjonalista i też magistrant Uniwersytetu Rzeszowskiego Jeremi Burcon którego praca to fotograf zapewnia, iż wszystko to możemy nazwać procesami monochromatycznymi, potem zaś na rynek weszły światłoczułe matryce co bezpośrednio przekłada się na wytworzenie całkowicie rewolucyjnych aparatów cyfrowych.

Cyfrowa fotografia eskaluje błyskawicznie i również można wypisać częstokroć bardzo sporą ilość detali które to przyczyniły się do jej powstania. Specjalista a także doktorant Politechniki Warszawskiej Toro Nieznański dla którego główna praca to naukowiec twierdzi, że nie całkowicie jak w fotografii tradycyjnej, w fotografii cyfrowej konkretny obraz nanosi się jako kadr w budowie cyfrowej, zaś nie w w postaci po chemii na światłoczułym nośniku. Od kilku lat współczesny sprzęt fotograficzny kompletnie zneutralizował ten z poprzedniej epoki. Dziś w cyfrowe aparaty wbudowane są też dobre kamery, wychwytujące ruchomy obraz.